formowanie w próznii

Obróbka plastyczna i formowanie

Czy formowanie próżniowe stanowi część Państwa procesu produkcyjnego? Atlas Copco może dostarczyć zarówno sprężone powietrze jak i próżnię, które sprostają wymaganiom procesu.

Proces formowania

Do kształtowania tworzyw sztucznych, potrzeba formy, arkusza plastiku, sprężonego powietrza i próżni. Arkusz z tworzywa sztucznego jest ogrzewany, rozciągany na formie i formowany dzięki próżni. W miarę jak arkusz tworzywa sztucznego schładza się , na stałe przyjmuje kształt formy. Następnie sprężone powietrze jest używane do uwolnienia uformowanego elementu z formy.

Wysokiej jakości próżnia, perfekcyjnie kształtuje tworzywa sztuczne

Poziom próżni potrzebny do formowania próżniowego wynosi około 100 mbar (a), i waśnie takie podciśnienie są w stanie dostarczyć pompy Atlas Copco. Aby być pewnym, że kąty i profile są ostro i precyzyjnie uformowane, proces ten wymaga wysokiej jakości próżni i dużej prędkości ewakuacji powietrza. W związku z tym, śrubowe pompy próżniowe mokre są najbardziej odpowiednie dla technologii formowania próżniowego. Osiągane niskie ciśnienie maksymalne oraz wysoka efektywność w niskich zakresach ciśnienia zapewniają odpowiednie parametry pracy dla tego zadania.