Stałoobrotowe pompy próżniowe GHS.

pompa prozniowa atlas copco z staloobrotowym silnikiem seria ghs

Pompy typu GHS 630 – 4800, łączą w sobie zaawansowaną konstrukcję elementu śrubowego z wytrzymałą i wysoce niezawodną technologią wtrysku oleju do komory pracy, czego efektem jest najwyższej klasy, wiodący na rynku produkt. Pompy te to mariaż wiodącej na rynku technologii śrubowej z profesjonalną wiedzą w zakresie technologii wytwarzania próżni. Dodajemy do tego tradycyjne podejście do prędkości obrotowej elementu śrubowego, co w sumie daje nadzwyczajną niezawodność.

Optymalna kontrola próżni.

Wszystkie modele pomp GHS 630-4800 wyposażone są standardowo w sterujący zawór modulacyjny. Tego typu kontroler jest potrzebny, gdy wymagany poziom próżni ulega zmianom. Inne technologie wykorzystują metodę „wpuszczania powietrza” aby sterować poziomem próżni z dodatkową funkcją zachowania mechanicznej integralności w warunkach małego przepływu. W przypadku technologii śrubowej Atlas Copco nie jest to konieczne, co daje wymierne oszczędności energetyczne. tlumik dzwieku dla pomp prozniowych

Zawór modulacyjny Zainstalowany bezpośrednio na wlocie do pompy.

zawor sterujacy pompa prozniowa

Pozycja zaworu jest sterowana przez unikalny sterownik PLC tak aby uzyskać optymalny punkt nastawy w możliwym do regulacji szerokim lub wąskim zakresie. Rozwiązanie takie ma następujące zalety:

  • Precyzyjne dopasowanie wydajności pompy do rzeczywistego zapotrzebowania
  • Zminimalizowanie wahań poziomu próżni w systemie
  • Mniejsze zużycie i rzadsza obsługa serwisowa – efekt mniejszej ilości startów i zatrzymań

Znaczące oszczędności energii.

W momencie gdy pompa GHS 630-4800 ma większą wydajność niż wymagana przez proces istnieje możliwość znacznej oszczędności energii elektrycznej. W przypadku innych technologii ten nadmiar wydajności jest zazwyczaj marnowany przez „wpuszczanie powietrza” lub pracę przy wyższym poziomie próżni niż jest to potrzebne. Pompy typu GHS 630-4800 oszczędzają energię w warunkach spadającego zapotrzebowania na próżnię poprzez progresywną zmianę poziomu podciśnienia na wlocie pompy. Dzieje się to automatycznie bez konieczności zmiany ustawień urządzenia. Zaletą takiego rozwiązania jest również zmniejszenie ilości startów i zatrzymań pompy, szybka reakcja na zmiany w zapotrzebowaniu na próżnię oraz mniejsze zużycie urządzenia. W rezultacie pompa pracuje dłużej i wymaga rzadszej obsługi.