Atlas Copco

jest międzynarodową grupą przemysłową zajmującą czołową pozycję na ogólnoświatowych rynkach sprężarek, sprzętu budowlanego i górniczego, narzędzi elektrycznych oraz systemów montażowych. Grupa dostarcza Klientom zrównoważone rozwiązania pozwalające osiągać większą efektywność dzięki nowatorskim produktom i usługom.

Firma została założona w 1873 r.
Jej siedziba mieści się w Sztokholmie w Szwecji, a działalność jest prowadzona w 170 krajach świata.

Niezwykle ważną pozycję wśród działalności prowadzonych przez grupę Atlas Copco zajmują urządzenia próżniowe. Oferujemy wydajne i niezawodne rozwiązania próżniowe dla przemysłu. 

Nowo utworzona dywizja  Atlas Copco Vacuum Solutions,

z siedzibą w Crawley, Wielka Brytania jest autonomicznym oddziałem w ramach Grupy Atlas Copco. 
Zajmuje się rozwojem, produkcją i sprzedażą pomp próżniowych, systemów redukcji emisji, zaworów i pokrewnych produktów serwisowych pod marką Atlas Copco i innymi markami grupy. 
Głównym celem dywizji jest opracowywanie i sprzedaży szerokiego asortyment pomp próżniowych, które konsekwentnie pomagają naszym klientom być bardziej konkurencyjnym na rynku poprzez obniżenie kosztów eksploatacji, zwiększenie wydajności pracy i podniesienie jakości produktu końcowego. 

Dążymy do udoskonalenia dobrze znanej i sprawdzonej technologii łopatkowej do wyższego poziomu efektywności energetycznej oraz bycia liderem na rynku energooszczędnych, cichych i przyjaznych dla środowiska systemów próżniowych. Koncentrujemy naszą działalność na próżni niskiej i średniej od ciśnienia atmosferycznego do 10-3 mbar. Obecnie oferujemy również wiele rozwiązań i produktów próżniowych w partnerstwie z naszymi specjalistycznymi markami Stokes Vacuum, Hick Hargreaves i Edwards. 

Jesteśmy niezawodnym partnerem. Nasza szeroka oferta produktowa i doświadczenie w zakresie aplikacji oznacza właściwe rozwiązania dla danego zastosowania. 

 

Atlas Copco w Polsce

Początki działalności Atlas Copco w Polsce sięgają końca lat 20 XX w. Sprzedaż produktów odbywała się za pośrednictwem dealerów aż do roku 1994 r., kiedy to rozpoczęło działalność przedstawicielstwo firmy Atlas Copco – Atlas Copco Kompresor, dziś Atlas Copco Polska Sp. z o.o. w całości należącego do Atlas Copco, a którego działalność obejmuje sprzedaż, wynajem i serwis urządzeń całego zakresu produktów ze wszystkich działów Atlas Copco.

Dziś prawie 300 pracowników Atlas Copco Polska troszczy się o Klientów firmy w kraju. Nasi Partnerzy doceniają wysokiej jakości produkty, dobrze zorganizowany serwis i sprawną logistykę.

 

PODSTAWOWE WARTOŚCI

Interakcja, zaangażowanie, innowacyjność -  to wartości, które pomagają nam utrzymać pozycję lidera w szybko zmieniającym się świecie. Atlas Copco działa na całym świecie i realizuje to długoterminowe zobowiązanie wobec klientów i partnerów w każdym kraju, w którym jesteśmy obecni. Staramy się zawsze być postrzegani jako innowatorzy, których wysokie standardy są w stanie przekroczyć oczekiwania klientów.